KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Skaičiuok, matuok, galvok
Daugyba ir dalyba

Čia rasite mokomųjų kompiuterinių priemonių - matematinių žaidimų, užduočių,  skirtų mokytis daugybos ir dalybos veiksmų.

Norėdami atverti programą, spauskite paveikslėlį

Išmok daugybos lentelę. Puiki priemonė, kuri padės išmokti, įtvirti, pakartoti, įsivertinti lentelinės daugybos gebėjimus.

Multiplication.com - keliasdešimt interaktyvių žaidimų, kurie padės pakartoti, įtvirtinti daugybos lentelę.

Skaičiuok ir atversk paveikslėlį. Mokiniai atlieka lengvus daugybos ir dalybos pratimus, parenka teisingą atsakymą ir atverčia paveikslėlį. Užduotis daugybos įgūdžių lavinimui:
Kepykla
Užduotis dalybos įgūdžių lavinimui
Piratai

Fun4 the Brain svetainėje gausu matematinių žaidimų, kuriuos žaisdami mokiniai gali pasitikrinti ir įsivertinti, kaip moka dauginti bei dalinti.

Daugyba

Dalyba

Nurodyk veiksmą. Mokiniai turi teisingai nurodyti piešiniu pavaizduotą daugybos arba dalybos veiksmą. (galima atsispausdinti ir užduočių lapus).

daugyba

dalyba

Klasėje. Pakviesk virtualios klasės mokinį atlikti lentelinės daugybos veiksmą. Užduotis antrokams-trečiokams.

Daugyba mėnulyje. Pasirink iš kokio skaičiaus nori dauginti ir pažymėk daugybos veiksmo rezultatą.

Daugybos testas. Pasirink lygį ir atlik daugybos veiksmą.

Daugybos miškas. Pasirink, iš kokio skaičiaus nori dauginti ir atlik daugybos veiksmus.

Valdyk lėktuvą. Pasirink iš kokio skaičiaus nori dauginti ir valdydamas lėktuvą rodyklėmis, space klavišu pažymėk teisingą atsakymą.

Parink korteles. Parink tinkamas korteles, kad gautum teisingą daugybos arba dalybos veiksmą ir rezultatą.

Užpildyk lentelę. Įdomioji daugybos lentelė - reikia užpildyti uždengtas jos vietas. Galima pasirinkti lentelės dydį. Tinkama trečioje, ketvirtoje klasėje.

Taiklus šūvis. Reikia parinkti tinkamus vaisius.

Daugybos tiltelis. Teisingai alikęs dviejų vienaženklių skaičiaus daugybos veiksmus, pereisi tiltelį ir pagausi plėšiką.

Traktorių varžybos. Stipresnis bus tas traktoriukas,  kuris įveiks daugiau daugybos veiksmų.

Daugybos Grand Prix. Lenktynes laimės tas, kas teisingai atliks daugybos veiksmus.

Pingvinų varžybos. Per ledo lytis pirmieji nušuoliuos tie pingvinai, kurie be klaidų atliks daugybos veiksmus.

Daugyba erdvėje. Finišą pasieks tie erdvėlaiviai, kurie greitai ir teisingai atliks daugybos veiksmus.

Meteorų lietus. Erdvėlaivis bus saugus, jei ras tinkamą daugybos veiksmą.

Piknikas. Atlik daugybos veiksmus (2-3 kl.)

Žaidimas Numbers Invanders lavina mokinių lentelinės daugybos bei dalybos įgūdžius. Prieš žaidžaint pasirenkamas veiksmas ir skaičius iki 12, priklausomai nuo to, kokį skaičių norime dauginti arba dalinti.

Daugybos lentelės kvizas.

Daugybos ir dalybos sienos. Mokiniai turi kuo greičiau atlikti skaičiavimus ir paspausti reikiamą "plytą". Užduotis atlikus be klaidų, pereinama į kitą lygį, o suklydus - grįžtama į pirmą lygį.

Daugyba

Dalyba

Oro linijos. "Sodinant keleivius į lėktuvus", vaizdžiai parodomas dalybos veiksmas ir jo rezultatas.

Dalybos mašina. Padalink teisingai.

Dalybos ralis. Finišą pirmieji pasieks tie, kurie teisingai atliks lentelinės dalybos veiksmus.

Arkliukų Poni dalybos varžybos. Nugalės tas arkliukas, kuris teisingai atliks dalybos veiksmus.

Žirgų lenktynės. Finišą pirmieji pasieks tie, kurie teisingai atliks lentelinės dalybos veiksmus.

Saugokis tankų. Reikia greitai ir teisingai rasti tinkamą dalybos veiksmą.

Atmušk kamuoliuką. Mokymosi priemonėje pasirenkama, kokio skaičiaus daugybos lentelę norima pakartoti. Mokinys turi atmušti kamuoliuką su teisingu atsakymu.

Vaiduokliukas moliūgų darže.  Vaiduokliukas turi surinkti tuos moliūgus, ant kurių užrašyti skaičiai, iš kurių dalinasi žaidimo pradžioje pasirinktas skaičius.

Dvigubinimas. Norodytą skaičių reikia padvigubinti, t.y. padauginti iš dviejų arba pridėti tokį patį.

Robin Hudas. Šiose užduotyse taip pat skaičių reikia padvigubinti ir nurodyti taikinyje. (1-2 kl.)

Daugybos atminties žaidimas.  Mokiniai turi atversti du paveikslėlius - vieną skaitmenį ir šį skaitmenį atitinkančias boružėles padaugintas iš dviejų, iš trijų, iš keturių, iš penkių.

Multipliction game - puikus žaidimas, lavinantys lentelinės daugybos įgūdžius, mąstymo gebėjimus. Rungtyniaujant su kompiuteriu, reikia parinkti tokias sandaugas, kurios sudarytų keturių skaičių liniją.
Gali žaisti ir stipresnieji antrokai.

Venn diagrama. Reikia į brėžinius surašyti skaičius, kurie dalijasi iš 2, iš 3, iš 2 ir 3; iš 4, iš 4 iš 4 ir 5, iš 8, iš 9, iš 8 ir 9.

Times Tables - Daugybos lentelė per 5 dienas. Interaltyvios užduotys, padėsiančios įsiminti daugybos lentelę.

Timez Attack - mokomoji kompiuterinė priemonė (Lietuvoje - eksperimentinė), kurios dėka daugybos lentelę mokiniai išmoksta su didžiausiu džiaugsmu

Daugybos lentelės smagiai vaikai mokysis, žaisdami žaidimą Arithmemouse Times Table. Nors nežinome, ar yra Lietuvoje galimybė įsigyti pilną šį žaidimą, tačiau demo versiją, kurioje mokomasi daugybos iš dviejų, gali išbandyti visi.

Daugink ir padėk piratui susirinkti draugus (3-4 kl.)