KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Pramogauk ir tobulėk
Helovynas

Nors ir ne sava, bet labai smagi šventė  - Helovynas. Siautulinga, su įvairiausiais burtais ir pranašavimais, pokštais ir gąsdinimais. Galbūt Helovynas mena senovinės lietuvių šventės - Simajudo arba Vėlių paminklėlių atgarsius? Tą dieną, spalio 28 - ąją vykdavo triukšmingi derliaus, rudens gėrybių, amatų jomarkai. Senovėje tai buvo didžiosios derliaus nuėmimo šventės dalis - linarūtės pabaiga, šiltojo metų laikotarpio palydos - tarsi rudeninės "Užgavėnės".

Na o dabar, per Helovyną, vakarais ima gatvėmis slankioja pabaisos – žmonės persirengę siaubo filmų veikėjais, mitologinėmis būtybėmis, vaikai vaikšto į svečius prašydami saldumynų (panašiai, kaip Lietuvoje per Užgavėnes), pasakojamos siaubo istorijos.  Svarbus šventės akcentas – žibintai pagaminti iš moliūgų.

Pasigaminkime
  linksmų "helovyniškų" vaiduokliukų ir medžių.

Galite pažaisti ir žaidimų:

Helovyno žaidimas

Helovyno žaidimai