KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Pažink, tyrinėk, atrask
Žmogus ir gyvoji gamta. Interaktyvios pamokėlės

Interaktyvios mokymosi priemonės pradinei mokyklai. Vaizdžios pamokėlės, kompiuteriniai žaidimai, gamtamoksliniai tyrimai pasaulio pažinimo srities: gyvoji gamta temų nagrinėjimui.

Mitybos grandinė (Food Cains). Priemonėje galima pasirinkti vieną iš trijų ekosistemų ir sudėlioti mitybos grandinę.

Augalo dalys (Plant Labels). Priemonėje vaizdžiai parodyta, kaip iš sėklos išdygsta augalas. Galima panaudoti demonstracijai, supažindinant su augalo dalimis.

Gyvūnai ir jų jaunikliai (Adult and Baby Animals). Priemonėje reikia sudėlioti paveikslėlius, vaizduojančius suaugusius gyvūnus ir jauniklius.

Gyvūnų grupės (Grouping Animals). Šioje priemonėje gyvūnai grupuojami pagal tam tikrą požymį.

Augalai ir gyvūnai (Variation). Priemonės pirmoje dalyje reikia suskirstyti paveikslėlius į dvi grupes - augalų ir gyvūnų. Antroje dalyje gyvūnus suskirstyti pagal pasirinktą požymį į dvi arba tris grupes.

Vandens apytakos ratas (Water Cycle). Vaizdžiai demonstruojamas vandens apytakos ciklas gamtoje.

Aukštos kokybės fotografijos  - gyvūnai ir paukščiai.

Miško puslapiai - pagalbininkas keliaujant miško karalyste.

Daugiau priemonių:

* SMP "Miško tyrinėtojas", "Tvenkinio tyrinėtojas", "Pievos tyrinėtojas"

* SMP "Gamta ir žmogus"  (žr. lentelę)

* SMP Mokinukai.lt   (temos, potemės, užduotys)

* SMP Lietuva. Kompiuterinė enciklopedija.

* SMP Biologija gimnazijoms

ARKIVE - puiki svetainė (anglų kalba), kurioje daugybė pateikčių, video siužetų įvairiomis gyvosios gamtos temomis. Jas lengviau rasite, jei į paieškos laukelį (search) įvesite norimą žodį, susijusį su ieškoma tema.

Bitesize. Nors šie linksmi mokomieji žaidimai yra anglų kalba, bet kai kuriems jų vertimas gali būti nereikalingas arba tik minimalus.

Kas gyvena po žeme? Vaizdinė priemonė.

Mokyklinė aplinkotyra. Nacionalinės konferencijos medžiaga. 26 pranešimai.

Xeno-canto. Šioje svetainėje galima paklausyti ir atsisiųsti įvairių paukščių balsų. Paieškoje patogiausia įvesti lotynišką paukščio pavadinimą.

Lietuvos paukščiai - filmukas su paukščių balsais.