KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Pažink, tyrinėk, atrask
Tu atsakingas už mūsų planetą

Ir pradinukams rūpi globalios problemos: klimato kaita, aplinkos išsaugojimas, ekologija. "Ekomokinukai", Europos komisijos projektai "Aplinka ir jaunieji europiečiai", "Klimato kaita", o taip pat  "Viskas apie energiją" ugdo nuostatą kiekvienam jaustis atsakingam už mūsų krašto, šalies ar planetos išsaugojimą.

Ekomokinukai pristato bendrą mokomojo portalo Mokinukai.lt ir moksleivių bendrovės MMB "Grėblys" projektą "Rūšiuokime šiukšles".

Temoms apie atliekas, šiukšlių rūšiavimą plėtoti bei įtvirtinti pradinių klasių mokiniai gali žaisti šiuos interaktyvius žaidimus:

Eko - miestas. Stengiantis išvengti tarakono ir pelės, reikia surinkti visas šiukšles.

Eko - Labirintas. Šiukšles reikia mesti tik į tam skirtą konteinerį.

Eko - Spiralė. "Šiukšlių patrankos" pagalba reikia sunaikinti įvairių rūšių šiukšles.

Eko - Vakarai. Reikia surinkti mieste išmėtytas šiukšles.

Kosmoso kelionė. Kelionė erdvėlaiviu į keturias planetas. Reikia išvengti meteorų krušos.

Surink šiukšles

Europos komisijos projektas Aplinka ir jaunieji europiečiai  pateikia informaciją, siūlo įvairias veiklas, padėsiančias mokiniams suvokti, kaip jie galėtų prisidėti sprendžiant globalines Žemės problemas - klimato kaitos, vandens išteklių apsaugos, atliekų ir jų rūšiavimo bei kitas. Tinklapyje pateikiama informacija keturiomis temomis: oras, vanduo, atliekos, gamta.

Čia animacinėmis pateiktimis aiškinamama apie:

-  šiltnamio efektą,
 -  oro taršą bei sveikatą,
 -  vandens taršą,
 -  geriamąjį vandenį
 -  pakrančių priežiūrą,
 -  elektronikos prietaisų atliekas,
 -  nykstančius gyvūnus: rudąją mešką,
 -  sakalą keleivį,
 -  gėlųjų vandenų taršą.

Pramogų ir žaidimų skiltyje galima atsisiųsti elektroninį atviruką aplinkosaugos tematika, žiūrėti reklaminius filmukus apie atliekų rūšiavimą bei  žaisti interaktyvius žaidimus:

Kaip Džifis išgelbėjo planetą. Džifis išgelbės planetą, kai atliks įvairias užduotis bei atsakys į klausimus (anglų k.)

Magiškas galvosūkis - pasirinkus temą (pieva, gamta, kalnai ir t.t.), reikia be klaidų atsakyti į klausimus (lietuvių k.).

Svetainėje Klimato kaita, skirtoje 12-15 metų moksleiviams, be įvairios informacijos pateikti filmukai apie klimato kaitos projektą, energijos saugojimą, kiekvieno mūsų atsakomybę už aplinkos saugojimą.

Viskas apie energiją. Čia vaikai sužinos apie saulės, vėjo, elektros energiją, klimato kaitą, ugdysis nuostatą tausoti aplinką.

Šiuo metu lietuviškoje svetainėje ne visos mokomosios priemonės veikia, tačiau kalbant su vaikais apie energiją, galima pasinaudoti svetainėje anglų kalba pateiktomis animacijomis.

Projektas "Bendri krantai" vyko 2007 m.. Jo iniciatoriai ir įgyvendintojai Šiaurės ministrų tarybos biuras ir Suomijos Respublikos ambasada Lietuvoje.Projektu buvo siekiama pristatyti ir paviešinti aktualius iššūkius, susijusius su Baltijos jūra ir jos pakrantėmis. Nors renginių ciklas ir baigėsi, dar galima patikrinti savo žinias žaidime „Žuvies kelionė".

Eko projektas "Galvok žaliai".

Honoloko. Žaisdamas rūpinkis Honoloko salos gyventojų ištekliais, gerove ir sveikata.