KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Pažink, tyrinėk, atrask
Saugūs kelyje ir ne tik kelyje

Puikių idėjų saugaus eismo pamokėlėms, klasės valandėlėms, pokalbiams su mokiniais apie žmogaus saugumą pasisemsime Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos svetainėje "Policijos bičiulis Amsis", edukacinio saugaus eismo projekto "Eismo klasė" tinklapyje. Vaikai mielai dalyvaus ir naujajame projekte "Ar pasirašai?" (tinklapis šiuo metu nebeveikia - žiūrėta 2015 m. spalio 15 d.)

LR susisiekimo ministerijos projekto "Ar pasirašai?" interaktyvus žaidimas moko vaikus atsakingai elgtis keliuose ir skatinti mokyklas būti iniciatyvioms saugaus eismo švietimo veikloje.
Interaktyvioje kelionėje iš namų į mokyklą, mokiniai atsako į klausimus ir sprendžia eismo situacijas pritaikydami turimas žinias, įsisavindami eismo taisykles ir išmokdami naujų dalykų. Rungtyniauti galima prieš kitus užsiregistravusius klasės, mokyklos, ar kitų mokyklų mokinius. Nors varžybos dėl prizų baigėsi, tačiau žaisti, rinkti taškus, rungtyniauti galima ir toliau.

Policijos bičiulio Amsio svetainėje  galima peržiūrėti ir atsisiųsti žaismingas Amsiaus knygeles, su eiliuotomis eismo pamokėlėmis, kurias vaikai gali nuspalvinti:

"Saugau aš - saugokis ir pats"
"Saugokis pats - atskubėsiu ir aš"
"Saugau aš, o tu pats?"

Čia parsisiunčiame  ir dainelę apie bendrąjį pagalbos telefoną "112", įgarsintus Amsiaus patarimus "Kaip išvengti nedorų žmonių pinklių".

Vaikai mielai žais ir kompiuterinį-mokomąjį žaidimą "Pažaiskime policininkus". (šiuo metu nuoroda neveikia - žiūrėta 2015m. spalio mėn.) Pirmiausia, policijos kontrolės punkte, vaikai susipažįsta su "planetomis", sudarančiomis policijos sistemą. Žinios apie policijos darbą ir struktūrą pravers žaidžiant - "Aro" pareigūno, policininko arba kriminalinės paieškos tyrėjo vaidmenyje gaudant vagį.

Laukiame ir naujosios Amsiaus svetainės naujienų

Moksleivius sudrausmins įtaigūs, žaismingi animaciniai policijos bičiulio Amsiaus patarimai:

Kaip saugiai pereiti gatvę

Kaip saugiai elgtis kelyje

Kaip svarbu naudoti saugos diržus

Tamsiu paros metu būtinas atšvaitas

Kaip elgtis pastebėjus vagystę

Ką daryti, jei paskambino telefoniniai sukčiai

Neskriausk silpnesniųjų

Parduotuvėje

Kad mūsų vaikai gatvėje jaustųsi saugūs, supažindinkime juos ir nuolat priminkime apie gatvėje slypinčius pavojus. Tai padės "Eismo klasės" svetainė.

Joje skaitykime saugaus eismo patarimus, naudingus keliaujant į mokyklą, važiuojant automobiliu, dviračiu, dalyvaukime konkursuose, žiūrėkime ir aptarkime su vaikais dešimt saugaus eismo video pamokėlių.

* Automobilio stabdymo kelias - koks jis?
* Tėveliai - pavyzdys savo vaikams
* Kelionė į mokyklą gyvenvietėse bei kaimo vietovėse
* Šviesoforai ir ypatingos situacijos
* Atšvaitai. Ar mokate jais naudotis?
* Saugus kelias pėsčiomis
* Jeigu vaikai žaidžia šalia gatvės
* Kelionė į mokyklą draugų būryje
* Kelionės dviračiu