KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Pažink, tyrinėk, atrask
Rūpinkimės savo saugumu

Civilinės, priešgaisrinės  saugos temos pradinėje mokykloje integruotos į pasaulio pažinimo kursą arba kitus dalykus. Įdomiai, žaismingai pravesti šiuos užsiėmimus padės civilinės saugos mokymo centro svetainė. O atlikdami Europos informacinio centro svetainės 112 užduotis, moksleiviai įsidėmės bendrąjį pagalbos telefoną.

Europos informacinio centro vaikų skyrelyje 112 pateikti viktorina, dėlionė, spalvinimo lapas ir naudingi patarimai padės vaikams prisiminti ir suprasti, kaip elgtis nelaimės atveju, kada reikia skambinti ES galiojančiu skubios pagalbos iškvietimo numeriu 112.

Mokydamiesi saugumo, siekdami išvengti nelaimių, apsilankykime Civilinės saugos mokymo centro svetainėje.

Pradinėje mokykloje nagrinėjamos šios civilinės saugos temos:

I kl. * Elgesys pasiklydus mieste ar miške; * Saugus elgesys vandenyje. * Žiemos pavojai; * Ugnis – mūsų draugas ir priešas.

II kl. * Gaisras, jo keliami pavojai;
* Veiksmai įvykus nelaimingam atsitikimui (nusideginus, kilus gaisrui);

* Saugus elgesys namuose; * Specialiosios pagalbos tarnybos. Kaip jas iškviesti į pagalbą?

III kl. * Pagrindinės gaisrų kilimo miške, pievose priežastys; * Saugus elgesys su gyvūnais; * Pagalbos iškvietimas įvykus nelaimei.

IV kl. * Vasaros audros: uraganai, žaibai. Pavojai. Praktiniai veiksmai; * Kaip elgtis pastebėjus gaisrą. Evakuacija; * Kaip elgtis užsidegus drabužiams.

Daliai šių temų pateikta dalykinė informacija, o kai kurioms nagrinėti - siūlomi animaciniai filmukai.

* Elektra namuose

* Gaisras gamtoje