KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Pažink, tyrinėk, atrask
Pažinkime Lietuvos istoriją

Visiems, kas domisi Lietuvos istorija, siūlome aplankyti didingą Lietuvos praeitį įamžinančias interneto svetaines.

Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS  centras moksleiviams ir visiems besidomintiems Lietuvos istorija siūlo edukacinius žaidimus, skaitmeninius pasakojimus, supažindinančius su Lietuvos dvarais, bažnyčiomis, prezidentais ir kt.

Žaidimas "Pažink prezidentus". Įveikę 8 žaidimo lygius sužinosite mūsų prezidentų gimimo vietas ir datas, įgytą profesiją, amžių, kada jie pradėjo eiti prezidento pareigas ir kiek laiko tai truko, kokias knygas parašė, kokios buvo jų šeimos ir laisvalaikio pomėgiai.

Žaidimas "Pažink senąjį Lietuvos miestelį". Keliauk Lietuvos liaudies buities muziejaus interaktyvaus žemėlapio miestelio gatvėmis ir susipažink su jos pastatais - karčiama, špitole, mokykla, pirtimi, gyvenamaisiais namais. Čia gali pasitikrinti savo žinias - atsakyti  į klausimus ir laimėti prizą.

Žaidimas "Lietuvos dvarai" supažindina su žymiausių Lietuvos dvarų istorija, Raguvėlės dvaro teritorija ir jo dalimis, siūlo atpažinti didžiuosius dvarus ir nurodyti jų vietą žemėlapyje.

Žaidimo "Lietuvos bažnyčios" interaktyviame žemėlapyje reikia nurodyti, kur yra 44 Lietuvos katalikų bažnyčios.

Žaidimas "Atversk kortas". Žaidimą sudaro trys skirtingos tematikos ir sudėtingumo lygmenys, kuriuose reikia atrasti dvi vienodas kortas (I lygis - Lietuvos kostiumai, II lygis - Lietuvos kunigaikščiai, III lygis - Senasis baltų paveldas)

Žaisdami žaidimą "Lietuvos herbai" mokiniai turi atpažinti 50-ties Lietuvos miestų herbus.

KITI INFORMACIJOS ŠALTINIAI

Lietuvos piliakalniai. Išsami duomenų bazė apie daugiau nei 800 Lietuvoje išlikusius piliakalnius.

Lietuvos dvarai. Išsamus vadovas po Lietuvos dvarus.

Lietuvos archeologijos draugija. Įdomu persikelti į akmens, žalvario ar geležies amžių, apžiūrėti archeologinius radinius, kurie liudija to laikotarpio žmonių gyvenimo būdą ir buitį.

Vaizdo siužetai pasakoja apie gotikos bei renesanso epochos ypatumus Lietuvoje. Juos galima atsisiųsti.