KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Pažink, tyrinėk, atrask
Gimtoji istorija

SMP "Gimtoji istorija" pagrįsta moderniausių technologijų galimybėmis perteikti istoriją įtaigiomis priemonėmis – vaizdo siužetais, muzika, kompiuteriniais žaidimais, elektroninėmis užduotimis ar teminiais siužetais. Nors ji skirta 7-12 klasių mokiniams, tačiau kai kuriuos mokymosi objektus  - iliustracijas, žaidimus, vaizdo siužetus galima naudoti supažindinant  ir pradinukus su svarbiausiais Lietuvos istorijos laikotarpiais bei iškiliausiais veikėjais.

Jau pradinėje mokykloje 3 - 4 klasių  mokiniai turi gebėti išskirti keleta ryškiausių Lietuvos istorijos epizodų, turėti bendriausią supratimą  apie svarbiausius Lietuvos istorijos faktus, SMP "Gimtoji istorija" galėtų padėti įgyvendinti pamokose iškeltus uždavinius, sudaryti galimybę gabesniesiems, žingeidiems mokiniams susipažinti su platesniu istoriniu kontekstu.

Priemonėje gausu dokumentinių fotografijų, piešinių, kitokių iliustracijų, vaizdo siužetų, yra keli žaidimai.

Žaidimai

*
Tiras - reikia pataikyti į taikinį ir surinkti kuo daugiau taškų (klausimų pradinukai neatsakinėja).
*
Atversk kortas - reikia atversti dvi vienodas kortas, surenkant kuo mažiau baudos taškų.
*
Knygnešiai - žaidimo kovos lauke - Rusijos Prūsijos pasienyje, reikia nušauti kuo daugiau priešų. Nušovus knygnešį ar jo pagalbininką skiriami baudos taškai.
*
Liberum veto - reikia sutramdyti bajorą ir neleisti pasinaudoti liberum veto teise.

Vaizdo siužetai galėtų būti demonstruojami nagrinėjant įvairias pasaulio pažinimo srities - žmonių gyvenimo kaitos -  ar kitas temas.

Baltijos jūros susidarymas

Gintaro susidarymas