KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Kalbėk, skaityk, rašyk
Tiems, kas domisi lietuvių kalba ir literatūra

Pažintinės svetainės, naudingos nuorodos, straipsniai - visa tai, kas gali būti naudinga mokytojui, norinčiam patobulinti savo kalbinius gebėjimus ir žinias, kokybiškai pasirengti pamokoms, praplėsti akiratį.

Internetiniame Lietuvių kalbos žodyne, kuris parengtas pagal Didįjį Lietuvių kalbos žodyną (jį sudaro XX tomų), galima pasitikrinti žodžių rašybą, išsiaiškinti žodžių reikšmes, analizuoti žodžių vartojimo pavyzdžius.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos tinklalapyje pateikiamos didžiausios žodyno, žodžių sandaros, linksnių, prielinksnių, formų vartojimo, sakinio dalių ir sakinių jungimo, neteiktinos žodžio tvarkos klaidos, būtiniausi tarties reikalavimai. Visiems - ir mokiniams, ir mokytojams -  pravartu žinoti didžiąsias lietuvių kalbos klaidas ir stengtis kalbėti taisyklingai, vengti svetimybių

Rubinaitis - vaikų literatūros informacijos svetainė -  padeda nepasiklysti knygų gausoje ir pasirinkti vertingiausius vaikų literatūros kūrinius. O taip pat supažindina su įvairias autoriais, jų mintimis, pristato publicistinius straipsnius apie knygas, vaikų literatūrą, skaitymą.

Mėnesiniame žurnale Gimtasis žodis  spausdinama kalbininkų, literatūros tyrinėtojų, aukštųjų mokyklų dėstytojų, metodininikų straipsniai, vadovėlių, kitų mokomųjų priemonių anotacijos, recenzijos ir kt. Čia publikuojama ir pradinių klasių mokytojams skirto žurnalo "Žvirblių takas" elektroninė versija.

Svetainė H.K.Andersenas skirta ne pradinukams, tačiau čia įtaigiai bei išsamiai čia papasakota apie nepaprastą didžiojo pasakininko asmenybę, jo kūrybą bei pomėgius.

Tinklaraštyje Lietuvių kalba ir literatūra publikuojami straipsniai, teikiama pagalba lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams, dalinamasi patirtimi, pateikiami pamokų planų, pamokų analizių pavyzdžiai.

Kompiuterinio žodyno Lietuvių tarmės. I dalis medžiaga bus įdomi ne tik kalbininkams, istorikams ar etnografams, bet ir kiekvienam, kuris neabejingas aplink jį esančiam pasauliui.
"Lietuvių tarmės" supažindina su žmogaus gyvenamosios aplinkos ir pastatų pavadinimais.  Čia pateikiami žmogaus gyvenamosios aplinkos (kaimo bei sodybos) objektai, atspindimi daugiau nei 120 žodžių. Jų paplitimas pateiktas žemėlapiuose ir jų aprašuose, kiekvieno linksniavimas ir kirčiavimas užfiksuoti ir grafiniu, ir garsiniu būdu. Su sodybų statiniais supažindina ne tik trumpas jų etnografinis aprašas, bet ir spalvingi vaizdai iš Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse.

Viena populiariausių lietuvių kalbos mokytojams skirta svetainė "Lituanistų miestelis", kurioje visa, ko reikia aktyviam, šiuolaiškam mokytojui lituanistui.