KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Kalbėk, skaityk, rašyk
Tautosakos (ir ne tik) lobynas internete

Kartu su vaikais atverkime mūsų liaudies išminties kraitelę, skaitykime pasakas, minkime mįsles, išmokime eilėraštukų, skaičiuočių, pasižiūrėkime mielos senosios animacijos filmukų, paklausykime dainelių.

Pasakų kampelis.

Vakare, kai saulutė pavargsta
Ir ateina žvaigždėta naktis.
Mažame, jaukiame kambarėly
Židiny suliepsnoja ugnis.

Priešais židinį, ąžuolo krėsle
Sėdi fėja, jos rankoj – knyga.
Ar žinai, kad šią knygą atvertus,
Prasidės pasaka Tau skirta...

(www.pasakukampelis.eu)

Mitologija.lt Svetainėje originaliai pristatytos lietuvių mitologinės būtybės - Aitvaras, Laumės, Gabija, Velnias, Žaltys. Čia skaitome įdomią informaciją, sakmes, stebime audiovizualines interpretacijas, žaidžiame žaidimus "Aitvaro pinigai" ir "Raganos burtai".

Eilėraštukai vaikams. Čia skaitome gražiausius eilėraščius, pasakas, pasakėles ir kt.

Pasakos vaikams internete. Čia rasime ne tik pasakų, J.Biliūno apsakymų,  skirtų skaityti, bet ir įgarsintas V.V.Landsbergio "Obuolių pasakas", taip pat lopšinių video įrašus,  Disnėjaus ar  virš 200 geros senosios animacijos filmukų.

Ltvirtovės pramogų dideliems ir mažiems svetainėje - eiliuotų, brolių Grimų, uzbekų, lietuvių, Afrikos ir kitokių pasakų vaikams bei vaikiškų eilėraščių skrynelė.

Pasakorius. Skaitykime Kosto Kubilinsko, Petro Cvirkos, įvairių tautų ir žinomas, lietuvių pasakas ir padavimus.

Lietuvių liaudies pasakos internete. Tai beveik 200 užrašytų lietuvių liaudies pasakų, suskirstytų pagal tematiką ar veikėjus - velnią, karalius, tris brolius, žvėris, šeimą ir kitos.

Žalia žolė. Kūrybingų žmonių svetainė. Čia skaitome virš 600 prozos bei poezijos kūrinėlių vaikams.

Eilėraščiai, eilės, poezija

Mikės Lilikės svetainė. Čia skaitykime žinomų poetų eilėraščius, smagius svetainės autorės kūrinėlius - eilėraščius, garsiaeilius, eiliuotas pasakas, pasakėles.

Meškiukas Barnis  savo knygynėlyje siūlo paskaityti linksmas iliustruotas pasakėles. Čia jų beveik keturiasdešimt.

Pasakos vaikams. Įsitaisykime patogiai ir pasiklausykime pasakų.

Svetainė Draugas.lt  siūlo pasiklausyti ar atsisiųsti virš 60 lietuviškų pasakų.

Lietuva - mano šalis.  Ši SMP suteikia galimybę vaikams pasiklausyti įvairiomis tarmėmis sekamų liaudies pasakų:

Aukštaičių -  "Lekiantis laivas", "Lapė, strazdelis ir vorna", "Vargšas ir besotis";
Žemaičių -  "Kaip gaidelis pono dvarą griovė";
Suvalkiečių - "Mikė kvailutis";
Dzūkų - "Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti".

(Norint paklausyti pasakų, pasirenkama priemonės dalis "Lietuva ir kaimynai", skyrius - "Etnografiniai regionai", interaktyviame žemėlapyje pele parenkamas norimas regionas)

Lopšinių radijas. Užsiregistruokite, atsisiųskite grotuvėlį ir kartu su vaikais klausykitės gražių lopšinių.

Nykštukas - tikrasis mažųjų draugas linki vaikams kuo daugiau linksmadienių ir kviečia pasiklausyti dainelių ir pasakėlių.

Aforizmų ir sentencijų lobyne Vikicitatos - lietuvių patarlės ir priežodžiai,  mįslės ir minklės

Lietuvių patarlės, priežodžiai, mįslės - svetainėje patarles.lt

Virtualaus kalendoriaus day.lt mįsles minkite, pasirinkdami vieną iš trijų atsakymo variantų.

Eglutė. JAV lietuvių kuriamas tinklaraštis.