KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Kalbėk, skaityk, rašyk
Lietutis

Smagus lietuviškų raidžių  treniruoklis - žaidimas "Lietutis" ne tik tobulins greitojo rašymo klaviatūra įgūdžius, bet ir sėkmingai lavins mokinių raštingumą, plės žodyną.

Žaidimo taisyklės

Žaidėjas, naudodamasis klaviatūra, turi rašyti krintančius žodžius paraidžiui. Jeigu pavyksta parašyti žodį jam nespėjus nukristi į apačią, žaidėjas uždirba taškų (kuo aukštesnis pasirinktas lygis ir didesnis greitis, tuo daugiau skiriama taškų). Nespėjęs laiku parašyti žodžio, žaidėjas atitinkamą taškų sumą praranda.

Žaidimo greitį ir žodžių ilgį gali nusistatyti pats žaidėjas parinkčių lange dešinėje. Iš viso yra 4 greičio ir 4 žodžių ilgio lygiai. Pirmo lygio žodžiai sudaryti iš 6 ir mažiau raidžių, antro iš 7–8 raidžių, trečio iš 9–10 raidžių, o ketvirto iš 11 ir daugiau raidžių. Pasirinkus nuostatą „įvairus ilgis“,  atsitiktine tvarka krinta visų lygių žodžiai.

Premijos

Žaidėjas gauna papildomą premiją, jeigu spėja parašyti 5 žodžius iš eilės jiems nenukritus.

Jeigu žaidėjui pavyksta išvengti klaidų (nesuklysdamas raidėmis parašo žodžius), atitinkamai uždirbami taškai dvigubinasi, trigubinasi ir t.t.

Lygos

Rezultatų lentelėje žaidėjai patenka į atitinkamas lygas. Kuo didesnis pasirinktas greitis ir žodžių ilgis, tuo į aukštesnę lygą žaidėjas pakliūna.

Prieš pradedant siekti rezultatų, galima pasirinkti TRENIRUOKLIO režimą.