KOMPIUTERIS MOKYKLOJE » Kalbėk, skaityk, rašyk
Kalbos žaidimai vaikams

Mielai žaisdami kompiuterinius žaidimus, vaikai tarsi savaime lavins įvairius kalbos gebėjimus. Žaisdami "Gaidelį" - mokysis garsinės analizės, raidžių pažinimo, "Gyvūnų spalvos" - įsisavins rečiau vartojamus spalvų pavadinimus, "Žodžių krepšinį" - mokysis įvardinti paveikslėlių pavadinimus, "Frepy" ar "Sebran" lavins įvairius 4-8 metų vaikų kalbinius gebėjimus.

Gyvūnų spalvos - pažintinis kalbos žaidimas, kuriame pagal pateikiamas nuotraukas mokiniai turi  parinkti iš sąrašo žodžius, tinkamus gyvūnų kailio ar plunksnų spalvai apibūdinti.

Žaisdami šį žaidimą, vaikai išmoks retesnių lietuviškų žodžių, pamatys, kaip atrodo tais žodžiais apibūdinami gyvūnai. Prie žaidimo pateikiamas ir žodynėlis. Jame paaiškinami apie dvidešimt žaidime įdėtų gyvūnus pagal spalvą apibūdinančių žodžių.

Gaidelis. Žaidimas mažiesiems. Reikia atspėti žodį ir neleisti varnai pirmai pagriebti slieko.

Svetainė "Mokyklėlė" siūlo ir žaidimą Pasiklydę vaikučiai, kuriame mokiniai turi padėti pasiklydusiems žaidimo herojams surasti namučius - metų laikų ir mėnesių pavadinimus.

Žodžių krepšinis. Mokiniai stengiasi pataikyti į krepšį - parinkti žodžiams reikiamus paveikslėlius.
Šią kompiuterinę priemonę - žaidimą rekomenduotume žaisti ikimokyklinio amžiaus vaikams ar pradinukams, turintiems minimalius lietuvių kalbos pagrindus. Žaidimą parengė Užsienio reikalų ministerijos, valstybinės lietuvių kalbos inspekcijos, viešosios įstaigos "Socialiniai partneriai" projekto "Lietuviais esame mes gimę" autoriai, kurio idėja - "pasitelkiant šiuolaikines technologijas sukurti visiems vaikams prieinamą galimybę žaidžiant mokytis lietuvių kalbos, istorijos, kultūros, gamtos pažinimo".

Linksmos užduotys, žaidimai, lavinantys vaikų (4-8 m.) kalbinius gebėjimus edukaciniame projekte FREPY.

Kompiuterinėje priemonėje  Sebran pateikiamos įvairios mokinių kalbinius įgūdžius lavinančios užduotys - "Išsirink paveikslėlį", "Pirma raidė", "Žodžių atmintis", "Kartuvės", "ABC lietus". Čia gausu ir matematinius ar kitus gebėjimus lavinančių užduočių, tinkamų priešmokyklinukams, pirmokams, ar specialiųjų poreikių mokiniams. Priemonei naudoti interneto ryšys nereikalingas.

Norėdami atsisiųsti instaliacinį failą, spauskite paveikslėlį.