Veikla ir pasiekimai
Metodiniai darbai
Kvalifikacijos tobulinimas

APIE MANE » Metodiniai darbai
Virtuali kelionė klasėje 2008. Rašau Tau laišką.

Švietimo ir mokslo ministerijos, Švietimo informacinių technologijų centro, Microsoft organizuojamas metodinės medžiagos apie informacinių komunikacinių technologijų panaudojimą ugdymo procese konkursas "Virtuali kelionė klasėje". Metodinis darbas "Rašau Tau laišką" pripažintas tinkamu publikuoti internete. Pažymėjimas.

Metodinėje medžiagoje "Rašau Tau laišką" pristatytas pusę metų vykdytas mokyklos projektas.

Uždaviniai:

- Lavinti  lietuvių kalbos– skaitymo suvokimo, literatūros pažinimo,  rašymo technikos, teksto kūrimo, pasaulio pažinimo sričių -  žmonių gyvenimas kartu, žmonių gyvenimo kaita, t.p. dailės raiškos, projektavimo gebėjimus.
- Formuoti  nuostatą gerbti mylėti, reikšti dėkingumą, pagarbą  mamai,šeimai.
- Tobulinti bendrųjų – komunikavimo, informacinio raštingumo, mokėjimo mokytis, socialinės, asmenybinės, kognityvinės -  kompetencijų  pradmenis.

Trumpas aprašymas:

Penkis mokslo metų mėnesius vykdytas įvairoje pamokinėje, neformaliojo ugdymo veikloje projektas, kurio rezultatas – vaizdo siužetas (CD) bei mokinių atvirukai – dovana mamoms, tėvams ir patiems vaikams Mamyčių dienos bei  Išleistuvių (atsisveikinimo su mokykla) proga. Projekto eigoje mokiniai patys  fotografavo, filmavo įsimintinas mokyklines akimirkas, skenavo nuotraukas  iš šeimos albumų, jas apdorojo; kūrė laiškus mamoms, rinko, redagavo, iliustravo, įrašė garsą kompiuteriu. Rengė reklaminį tekstą, leido skrajutes - pakvietimus į Mokyklos šventę, jas platino; išsiuntė elektroninius laiškus - kvietimus svečiams.

Programinė įranga:

Mokinių veikla : Windows XP, MS Word,  Audacity,  Arct Soft, Tux Paint, Internet Explorer;  techninė įranga - skeneris, spausdintuvas, skaitmeninis fotoaparatas, filmavimo kamera, atminties kortelė, USB atmintinė. Mokytojos veikla : MS Publisher, Ulead Video Studio, Audacity, Nero7, multimedija.

Mokomoji medžiaga:

Penkios, skirtingos tematikos ir koncepcijos ištraukos iš video siužeto. Kokybiškos raiškos, visą vaizdo įrašą (20 min) galima peržiūrėti http://www.vimeo.com/1882531 (esant lėtam interneto ryšiui, patartina palaukti, kol naršyklė parsiųs visą video siužetą ir tik po to jį demonstruoti). Vaizdo įrašo viešam demonstravimui internete ir kitur (nes yra matomi vaikų veidai) yra gautas raštiškas tėvelių sutikimas.
Mokinių laiškų – sveikinimų, atliktų MS Word ir Tux Paint programų pagalba, pavyzdžiai.
- Reklaminė skrajutė – pakvietimas į Mokyklos šventę. Skrajutes vaikai dalino kaimo bendruomenės žmonėms. Panašus tekstas išsiųstas žinomais elektroninio pašto adresais, kviečiant svečius į šventę.
Tux Paint – trumpa instrukcija.