Veikla ir pasiekimai
Metodiniai darbai
Kvalifikacijos tobulinimas

APIE MANE » Metodiniai darbai
Virtuali kelionė klasėje 2008. Erdvinės figūros.

Švietimo ir mokslo ministerijos, Švietimo informacinių technologijų centro, Microsoft organizuojamas metodinės medžiagos apie informacinių komunikacinių technologijų panaudojimą ugdymo procese konkursas "Virtuali kelionė klasėje". Metodinis darbas "Erdvinės figūros" pripažintas tinkamu publikuoti internete. Pažymėjimas.

Metodinėje medžiagoje "Erdvinės figūros" pristatytos dvi integruotos matematikos bei technologijų pamokos jungtinėje 3 - 4 klasėje.

Uždaviniai:

- Atpažinti  kubą, piramidę, stačiakampį gretasienį. Modelyje parodyti kubo, prizmės ir kitų figūrų briaunas, sienas, viršūnes.
-Taikyti žinias apie geometrines figūras uždaviniams spręsti, statiniams projektuoti.
-Pristatyti idėją bei jos įgyvendinimą.

Trumpas aprašymas:

Erdvinės geometrinės figūros  demonstruojamos  ir užduotys atliekamos  kompiuterinės programos Pepakura Viewer pagalba.  Vaikai susipažįsta su briaunos, sienos, viršūnės sąvokomis bei erdvinėmis figūromis. Dirbdami poromis,  aiškinasi šių figūrų briaunų, viršūnių, sienų skaičių. Individualiai pasirenka ir atsispausdina piramidžių, prizmių, kubo, stačiakampio gretasienio  išklotines. Jas iškerpa, lanksto, apipavidalina, spalvina, klijuoja. Darbus pristato. Gautas erdvines figūras sujungia į bendrą statinį.

Programinė įranga:

Popieriniai  modeliai (Pepakura Viewer2), MS Word, MS Power Point

Mokomoji medžiaga:

- Programa “Popieriniai modeliai” (“Pepakura Viever”)
- Aprašymas, kaip dirbti su programa “Pepakura Viewer”
Atsiskaitymo lapo pavyzdys (MS Word)
Atsiskaitymo lapai – mokinių darbai (MS Word)

Darbo pristatymas (MS Power Point). Vaizdai iš vykusių matematikos bei dailės-technologijų pamokų. Mokinių darbai.