Veikla ir pasiekimai
Metodiniai darbai
Kvalifikacijos tobulinimas

APIE MANE » Metodiniai darbai
Skaitmeninė mokymosi priemonė "Paukščiai 100"

Skaitmeninę mokymosi priemonę "Paukščiai 100. 100 Lietuvoje gyvenančių paukščių ir jų balsų" š.m. rugsėjo mėnesį pristačiau Švietimo informacinių technologijų centro surengtame konkurse naujoms skaitmeninėms mokymo priemonėms kurti ir aprašyti.

Ši SMP skirta vaizdžiai supažindinti mokinius su Lietuvoje gyvenančiais paukščiais bei sudaryti galimybę išgirsti šių paukščių garsus. Priemonė parengta MS Power Point programa. Joje pateikiama 100 paukščių rūšių fotografijos, balsų įrašai, ornitologinės klasifikacija - jų priklausymas tam tikram būriui bei šeimai. Paukščiai sąlyginai suskirstyti į dvi grupes: žiemojantys Lietuvoje ir pavasarį sugrįžtantys (sausumos ir vandens paukščiai). Išskirti ir paukščiai, įtraukti į Lietuvos Raudonąją knygą.

Pradinėse klasėse priemonę galima naudoti lietuvių kalbos pamokose (garsų mokymasis, dalykiniai, grožiniai tekstai apie paukščius, tautosaka – paukščių pamėgdžiojimai, sakmės, kūrybiniai mokinių darbai – pasakojimai, aprašymai, eilėraščiai ir kt.), pasaulio pažinimo pamokose (gyvoji gamta, gamtos įvairovė, gyvūnų prisitaikymas, pagalba žiemą, metų laikų kaita, orai, gamtosauga ir kt.), dailės – technologijų pamokose (įvairūs gyvosios gamtos vaizdavimo būdai), muzikos pamokose (gamtos garsų įvairovė, paukščių garsai, skambėjimas, garsų trukmė, ritmas ir kt.), matematika (klasifikavimas pagal tam tikrus požymius, tekstiniai uždaviniai, statistiniai tyrimai ir kt.). Priemonė tinkama ir vyresnėse klasėse, nagrinėjant susijusias gamtamokslines temas.

Atsisiuntimas:

Priemonės apimtis  - apie 300 mb, todėl ji suskaidyta atskirais apie 50 mb suarchyvuotais failais. Visi šie failai (7) atsisiunčiami į pasirinktą vieną kompiuterio aplanką. Išarchyvavus vieną failą, atsivers visa SMP - MS Power Point pateiktis.
Atsisiųsti.