Veikla ir pasiekimai
Metodiniai darbai
Kvalifikacijos tobulinimas

APIE MANE » Metodiniai darbai
Pamokos kartu su "Pelėmis išdykėlėmis"

Pamokos kartu su „Pelėmis išdykėlėmis“

Mokytojai ieško vis įvairesnių būdų, metodų, kuriais siekia sudominti mokinius. Jau nebe naujiena, kai į ugdymo procesą įtraukiamos kuo įvairesnės interaktyvios technologijos.

Kompiuterinio  įrankio Microsoft Mouse Mischief  naudojimas atveria dideles galimybes paįvairinti mokymą ir mokymąsi, vertinimą bei įsivertinimą, ypač pradinėse klasėse.

Programa „Mouse Mischief“ yra laisvai parsisiunčiama iš Microsoft tinklalapio. Ji integruojama į „Microsoft PowerPoint 2010“ bei „Microsoft Office PowerPoint 2007“, su ja  mokytojams patogu kurti interaktyvias pateiktis, kurios sudomins bei nustebins kiekvieną klasės mokinį. Mokiniai (nuo 5 iki 25 mokinių), kiekvienas turėdamas savo pelę, gali atsakinėti į klausimus su keliais atsakymų variantais ir piešti bendrai naudojamame ekrane.

Savo mokykloje – Vilniaus rajono Veriškių pradinėje mokykloje (www.musumokykla.lt) –  jau keletą metų pradinukus mokome taikydami kompiuterinės technologijas. Vaikai klasėje turi individualią darbo prie kompiuterio vietą, yra multimedijos įranga, veikia interneto ryšys, pagal korporacijos Microsoft kartu su Švietimo ir mokslo ministerija pasirašytą licencijų nuomos sutartį atsinaujinome visų mokyklos kompiuterių programinę įrangą – įdiegėme Windows 7 aplinką, Microsoft Office 2010 programų paketą.  Klasėje teturėdami tik vieną kompiuterį, multimediją bei kompiuterines peles, mokytojai gali susikurti bei išmėginti smagią mokymosi priemonę, parengtą su „Mouse Mischief“. Mokytojai dažniausiai turi gerus pateikčių rengimo įgūdžius, todėl tokią mokymosi priemonę parengti iš tiesų nesudėtinga. Tam naudojama įprastinė MS Power Point (2007 arba 2010) programa bei jos priedas „Mouse Mischief“.

Demonstruojama parengta pateiktis, įprastos kompiuterinės pelės prijungiamos prie USB šakotuvų, mokiniai mokosi smagiai peržiūrėdami vaizdžius savo atsakymų pristatymus bendrai naudojamame ekrane su spalvingais pelės žymikliais (pvz., robotu, snaige, gitara ir daug kitokių figūrų).

Užduotis, parengtas su „Mouse Mishief“, galima įvairiai panaudoti. Mes jas naudojame naujos medžiagos pristatymui, įtvirtinimui, kartojimui, vertinimui bei įsivertinimui.

Naudojant „Peles išdykėles“ visi aktyviai veikia, ieško teisingo atsakymo, aiškinasi savo klaidas, džiaugiasi, nori dar kartą atlikti užduotis, nė vienas mokinys pamokoje nelieka stebėtoju. Įjungus  darbo grupėje režimą (Team mode), mokiniai kartu tobulina bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius -  atsakydami į klausimą turi  prieiti prie vienos nuomonės, vieningo sprendimo.

Vaizdo siužetas „Mokomės kartu su Mouse Mishief“

Su „Microsoft Mouse Mischief“ įrankiu parengtas užduotis mokiniams galima pabandyti čia:

„Ar pažįsti erdvines figūras“. Šią užduotį naudojame 3–4 klasėje, mokantis erdvinių figūrų, jų savybių, įsivertinant geometrinius gebėjimus.

„Nuo grūdo iki duonelės“. Šia užduotimi apibendrinome projektą, skirtą duonai. Įvairiose pamokose, veiklose kalbėjome apie javus, duonutės kelią, senuosius žemdirbystės įrankius. Su „Microsoft Mouse Mischief“ vaikai savo žinias įtvirtino, pasitikrino, įsivertino.

„Ką žinai apie Lietuvą“  pateiktimi pakartojame tai, ką turėtų žinoti trečiokas ar ketvirtokas apie Lietuvą. Šią užduotį naudojome bendrame mokyklos renginyje, skirtame Lietuvos nepriklausomybės dienai. Ją mielai atliko ir mažesnieji vaikai, stebėdami vyresniųjų veiklą ir netgi tėveliai.

Užduotimi „Mitas apie Europą“ paįvairinome teksto suvokimo gebėjimų įvertinimo formas. Išklausę teksto, jį perskaitę, mokiniai atsakė į teksto reprodukavimo klausimus.

Su „Mouse Mischief“ mokytojui nebereikės laukti, kol mokiniai pakels rankas – galima iš karto pamatyti jų atsakymus ekrane. O tie, kurie klasėje dažnai būna tylūs, gali įprastai dalyvauti veikloje ir nebijoti pasakyti neteisingo atsakymo. Taip galima geriau stebėti visos savo klasės supratimą bei pažangą, lengviau numatyti, kaip tobulinti tolesnį ugdymo procesą.

Microsoft parengta metodinė medžiaga, kaip naudoti „Mouse Mischief“:

10 patarimų, kaip naudoti „Mouse Mischief“ ir „Microsoft Mouse Mischief“ gidas.